Video blog

Mnoho pacientov sa pred kolonoskopiou pýta, či môžu vôbec jesť a ako to 5 dní vydržia. Obavy sa úplne zbytočné, práve naopak, jesť musíte, pretože hladovanie nie je dobré ani pre vás, ale ani pre nás, respektíve pre výsledok kolonoskopie.  Tí, čo ste už kolonoskopiu absolvovali, tak viete, že pred vyšetrením vám lekár povie základné obmedzenia a diétu, ktorú by ste mali dodržiavať. Na prvé počutie to znie jednoducho, ale potom prídete domov a vlastne zistíte, že neviete, čo vlastne môžete jesť a piť a čo nie. Preto sme sa rozhodli, že vám postupne dáme recepty na všetkých 5 dní pred vyšetrením, aby ste sa nemuseli trápiť, čo jesť a čo nie. 

 

Na to aby vyšetrenie bolo čo najúspešnejšie, je potrebné dokonalé vyčistenie hrubého čreva. Hovoríme tomu aj bez-zvyšková diéta. Pre vysvetlenie, na rozdiel od vysokozvyškovej diéty, táto totiž nezotrváva v čreve tak dlho a presne o to nám ide. Mať črevo dokonale čisté, ale rovnako nevyhladovať sa. 

 

Pripravili sme pre vás tipy na chutné a pestré stravovanie na 5 dní, tak aby ste nehladovali a mali stravu, akú vaše črevo pred zákrokom potrebuje.