top of page

Podcast

Priatelia, vitajte na stránkach podcastu - Búrači gastromýtov. Spolu s mojou kolegyňou Zuzanou Čižmárikovou sme už pri písaní prvých dvoch kníh o potrebnej ceste za zdravým trávením podvedome vedeli, že určite bude treba ísť ďalej.

Som presvedčený, že len liečiť nestačí. Veľmi dôležitý je aj prístup a komunikácia a preto pacient vždy bol a aj vždy je partnerom v diskusii. Postupom rokov svojej praxe a na základe osobných skúseností so svojim zdravím, som zistil akú dôležitú úlohu má strava a to nielen v rámci zachovania nášho črevného, ale aj v rámci udržania si nášho celkového zdravia.

 

Naším cieľom je, aby sa nám podarilo nielen odbúravať všetky mýty a falošné správy v oblasti zdravia nášho tráviaceho systému. Chceli by sme aj odstrániť strach, či obavy z možných náročných diagnóz. Zároveň vám chceme dodať pravdivé odpovede, ktoré sú založené na reálnych medicínskych dôkazoch, pretože nie je nič dôležitejšie ako informovaný pacient, ktorý sa pre lekára stáva doslova a do písmena partnerom. Veríme, že aj prostredníctvom našich rozhovorov so zaujímavými hosťami vám budeme vedieť zrozumiteľne a lepšie vysvetliť všetky atribúty nášho tráviaceho systému a priniesť zaujímavosti nielen z oblasti gastroenterológie. Ponúkneme vám aj rôzne pohľady na stravovanie, na zdravú stravu. Povieme si, čo je to črevné zdravie, zdravé trávenie, zdravá myseľ a ako toto všetko spolu súvisí, lebo už Hippokrates tvrdil že „všetky choroby začínajú v črevách“. A keďže veľmi veľa možných a niekedy až neuveriteľných vecí je prepojených s našim celkovým zdravím, budeme sa zhovárať nielen o zdraví. Taktiež budeme raz za čas odpovedať aj na vaše otázky, ktoré prosím posielajte na:

podcast@kuzela.sk 

bottom of page